Csernobil 40: megtörténhet újra a katasztrófa?

Negyven évvel a csernobili katasztrófa után is velünk maradt a kérdés: tanultunk a hibákból? Vagy megismétlődhet a tragédia?

Bendarzsevszkij Anton a Csernobil 40 – Egy katasztrófa tanulságai című rendezvényen tartott előadásában rámutatott: a nukleáris az egyik legtisztább energiaforrás, az erőművek száma napjainkban ismét növekszik. Időbe telt, míg felismertük a sugárzás veszélyeit, és a radioaktív csokoládétól eljutottunk napjaink modern erőműveiig. Az előadásból kiderül, hogy tényleg megszelídítettük-e az atomenergiát, és vajon melyik a legveszélyesebb atomreaktor?

Igazgató | Weboldal |  Megjelent írások

Külpolitikai szakértő, újságíró. Korábban a Kitekintő posztszovjet rovatának vezetője volt, majd négy évig a Magyar Nemzeti Bank geopolitikai alapítványát vezette, később a Danube Institute kutatási igazgatója lett. Rendszeresen publikál az Indexen és Mandineren, a legtöbb magyar médium rendszeresen meghívott szakértője. Fő elemzési területe a posztszovjet államok biztonságpolitikája. Házas, öt gyermek édesapja.
Szakterülete: biztonságpolitika, geopolitika, posztszovjet térség

Iratkozzon fel hírlevelünkre