Argentína: egy ország, amely sohasem késlekedik, ha a lehetőségek elmulasztásáról van szó
2023. december 10-én foglalja el a hivatalát az új argentín elnök, Javier Gerardo Miliei. Az új államfő egy olyan időszakban kezdi meg…
8% alá lassult az infláció novemberben Magyarországon
Idén októberben egy számjegyű tartományba került a hazai infláció (9,9%, az előző év azonos időszakához viszonyítva), melynek lassulása novemberben tovább folytatódott. A…
Az idősödő társadalmak exportszerkezetének és fogyasztási mintájának alakulása
Napjainkban gyakran hallunk az idősödő társadalmak okozta gazdasági nehézségekről Európában. Hovatovább, az aggasztó jelenséget nyugodtan illethetjük a globális jelzővel, hiszen világszerte számos,…
Uniós források hiányában is emelkedett az átlag feletti napenergia-termelés Magyarországon
Magyarország már a koronavírus-járvány előtt elindította Klíma- és Természetvédelmi Akciótervét, mely 8 fő pont köré épült. Az akcióterv fő célja a károsanyag-kibocsátás…
Hull a pelyhes… – avagy mennyibe kerül a mikuláscsomag?
2022-2023-ban globálisan csúcsokat döntött az infláció, Magyarországon januárban tetőzött az árdrágulás, ami többek között a nemzetközi hatásokkal is magyarázható volt. Ugyanakkor az…
A magyar vegyipar – sokszori átalakulás, dinamikus növekedés
Az ipari ágazatok áttekintése során a gyógyszeripar után a vegyipar helyzetével foglalkozunk. Magyarországon az egyik legfontosabb háttéripari ágazat, melynél évről évre növekvő…
Versenyképesség az európai és amerikai munkaerőpiac tükrében
Európa jövője – Reform vagy bukás. Ezt a címet adta 2006-ban megjelent könyvének Alberto Alesina és Francesco Giavazzi. A könyvben Európa lehetséges…
Sport és gazdaság a mai Magyarországon – OeConferencia
Miért vált stratégiailag kiemelt ágazattá a sportipar Magyarországon? Gazdaságilag milyen hozzáadott értékkel rendelkeznek az óriási sportesemények? Képesek a sportdiplomaták egy ország megítélésének…
Oroszország gyémánt kereskedelme
Oroszország messze a világ legnagyobb gyémánt kitermelőjének számít, és a világon forgalmazott gyémántok több mint harmada a szibériai bányákból származik. Az orosz…
Nukleáris fegyverek – kinek mennyi van?
2023 januárjában az 1947-ben létrehozott Doomsday Clockot, azaz a világra az emberiség által alkotott technológiák – különös tekintettel az atomfegyverekre – jelentette…
Ha jól halad a zöld átállás, miért emelkedik folyamatosan új csúcsokra a világ szénfogyasztása?
Szinte nem is lehetne nagyobb a szakadék a valóság és a narratíva között: a 2015-ös párizsi klímamegállapodás óta a világ első számú…