Nem fizettünk rá!
15 éve, 2004 decemberében az akkor kormányon lévő baloldal a határon túli magyarok kettős állampolgársága ellen kampányolt. A fő üzenetük az volt hogy, ha megkapnák a kettős állampolgárságot, akkor annak súlyos gazdasági következményei lennének.
Azt állították, hogy:
- havi 20 ezer forinttal kevesebb maradna a családoknál;
- nőnének az adók, csökkennének a nyugdíjak;
- nőne a munkanélküliség;
- romlanának a lakhatási körülmények.
2010 tavaszán az új kormányzat elfogadta, a határon túli magyarok kedvezményes honosításáról, vagyis a kettős állampolgárság megadásáról szóló törvényjavaslatot. Azóta eltelt 9 év, amely elegendő idő arra, hogy megvizsgáljuk, mi igazolódott be a baloldali félelmekből.
- A családok nem, hogy havi 20 ezer forinttal kevesebbet vinnének haza, de a családi adókedvezmény és a számos más új családtámogatási forma miatt a magyar családok jövedelmi helyzete kiemelkedően javult nemzetközi összevetésben is.
- Az adók csökkentése 2010 óta folyamatos, a nyugdíjak vásárlóértéke biztosított és a gazdasági növekedés függvényében többletnövekedésre is van mód.
- A munkanélküliség rekord szintre csökkent, míg közel 800 ezerrel dolgoznak többen, mint 2010-ben.
- A lakhatással kapcsolatban a családok soha nem látott mértékű támogatást kapnak, míg a kedvező kamatkörnyezet a fix kamatozású lakáshiteleknek is jó lehetőséget ad.
Röviden: nem fizettünk rá!